W przebiegu ciąży i połogu mogą się pojawiać charakterystyczne dla tego okresu dolegliwości. Medycyna chińska uważa, że w momencie poczęcia zmienia się struktura organizmu kobiety. Od tej chwili jest on powiązany z kształtującym się organizmem dziecka kanałami służącymi przepływowi sił witalnych. Szczególne znaczenie mają trzy pierwsze miesiące ciąży, podczas których krew kobiety musi dostarczyć płodowi najwięcej substancji odżywczych. Wtedy mogą wystąpić objawy anemii, związane z niedoborem żelaza (patrz: Anemia). Kobieta ciężarna powinna mieć zawartość hemoglobiny we krwi na poziomie co najmniej 12,0. Jej niedobór może spowodować pojawienie się pleśniawek.
W tym okresie wskazana jest troska nie tylko o jakość krwi, ale także o wątrobę i żołądek. Zakłócenia we współpracy tych narządów są przyczyną porannych nudności. Bardzo ważne zatem są dwa czynniki: dobre odżywianie oparte na naturalnych składnikach i unikanie stresów. Dużą rolę ma tu do spełnienia mężczyzna, który otaczając kobietę opieką i czułością, da jej poczucie bezpieczeństwa.
Krew bez niedoborów, pełnowartościowe posiłki i spokojne życie gwarantują, że dziecko urodzi się spokojne, silne, w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Pamiętajmy, że nienarodzone dziecko odczuwa wszystkie emocje matki, zatem intensywne przeżycia mogą na nie wpłynąć niekorzystnie.
Poród jest dla kobiety przełomowym przeżyciem. Po nim Chińczycy podają położnicy herbatkę ziołową. Zapobiega ona wystąpieniu depresji poporodowej, której przyczyną jest najczęściej wyczerpanie.
Depresja poporodowa ma związek z niedoborami występującymi we krwi, a ponieważ serce zarządzające krwią pozostaje w ścisłym zespoleniu z umysłem, staje się on depresyjny i niespokojny. Kobieta, zamiast radości związanej z narodzinami dziecka, odczuwa niepokój, zmęczenie, niezdolność do aktywnego życia, jest płaczliwa i ma poczucie winy. Z niedoborów krwi mogą rozwinąć się poważniejsze stany chorobowe prowadzące do stanów neurotycznych, obsesji i fobii. Kobieta może być nie tylko przygnębiona, ale także agresywna, miewać urojenia, skłonności samobójcze, żywić destrukcyjne myśli w stosunku do swojego dziecka. Fizycznymi oznakami depresji poporodowej są: zmiany na języku (blady, cienki, z bruzdami lub obrzmiały), oczy pozbawione blasku. Depresja poporodowa może być wyleczona preparatami medycyny chińskiej w czasie od kilku tygodni do kilku miesięcy. Psychozy poporodowe wymagają niekiedy wsparcia metodami konwencjonalnymi.
Terapia: Kobietom w ciąży zaleca się przyjmowanie Spiruliny (2-3 x dziennie po 2 kapsułki) oraz Biocynku (po 3 kapsułki dziennie). Podczas rozwoju układu kostnego i zębów u dziecka (7-9 tydzień i 32-34 tydzień) zalecana jest suplementacja wapnem: Biowapń ogólny, Biowapń dla dzieci (1/2 saszetki proszku dziennie) lub Biowapń Gai-Bao (1 tabletka dziennie, wieczorem). Dla zapewnienia prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka zaleca się przyjmowanie Wejkanu (1 x dziennie po 1 kapsułce) oraz Tranu z węgorza (2 x dziennie po 1-2 kapsułki). Przy depresji poporodowej trzeba odżywić krew i wzmocnić serce. Zadanie to spełnia Wejkan (1 x dziennie po 1 kapsułce w ciągu dnia). Zaleca się również przyjmować Tran z węgorza (2 x dziennie po 2-3 kapsułki).
Kuracja profilaktyczna pochodzi z książki Małgorzaty Piotrowskiej i Małgorzaty Wojnarowskiej "Pokonaj chorobę z Tianshi. Zdrowie na całe życie" (konsultacja medyczna: lek. med. Dariusz Siwik, lek. med. Rasa Salachna). Kuracje profilaktyczne nie zastępują leczenia farmakologicznego! Mogą być stosowane równocześnie z nim.
Strony
- O korporacji TIANSHI
- Filozofia TIENS
- Suplementy - oczyszczanie
- Suplementy - wzmacnianie
- Suplementy - regeneracja
- Urządzenia Wellness
- Kosmetyki naturalne - seria Prime U
- Kosmetyki naturalne - seria Ginseng
- Pielęgnacja i higiena osobista
- NOWOŚĆ: Chemia gospodarstwa domowego
- Zasada Jin Jang i Teoria Pięciu Przemian
- Kuracje profilaktyczne
- Co odróżnia Tiens od innych firm MLM?
- Karta Klienta
- KONTAKT
- Posty bloga
sobota, 21 maja 2011
piątek, 13 maja 2011
Preparaty wapnia w produkcji korporacji Tiens
Korporacja TIANSHI wykorzystując najnowsze technologie produkuje szeroką gamę produktów z zawartością wapnia:
- Biowapń dla dorosłych,
- Biowapń dla obniżenia stężenia cukru,
- Biowapń dla dzieci,
- Biowapń dla usprawnienia pracy mózgu,
- Biowapń Gai-Bao,
- Biowapń Gu-Bao z soją,
- Biowapń do ssania w tabletkach.
Spośród mikroelementów budulcowych, z których składa się organizm człowieka, wapń zajmuje 5-te miejsce po węglu, tlenie, wodorze i azocie. Jeżeli chodzi o ilość wapnia w organizmie, to jest on “królem pierwiastków”, ponieważ normalnie w organizmie człowieka znajduje się około 2,5 kg wapnia: 99% w układzie kostnym, 1% we krwi i komórkach tkanek miękkich. Praktycznie wapń odgrywa w organizmie człowieka rolę kleju, “cementując” go. Jony wapnia mają właśnie takie rozmiary, które pozwalają wchodzić do komórki i z łatwością z niej wychodzić. Wchodząc do komórki, jon wapnia (7000 razy mniejszy od komórki) pozostawia w niej kompleks substancji odżywczych, a następnie wędruje po następną porcję tych substancji. Wapń „niezjonizowany” przyswaja się z wielkim trudem. Aby zostać przyswojonym, wapń z formy cząsteczkowej musi przejść w postać jonową. Dlatego połykanie zwykłych tabletek z wapniem rzadko uzupełnia niedobory wapnia w organizmie.
Natomiast biowapń korporacji Tianshi jest produkowany w postaci jonów wapnia. Jego cząsteczki są otoczone przez aminy, które pod względem składu chemicznego są identyczne z komórkami błony śluzowej jelita cienkiego i dlatego S” przyswajalne w 95-98%.
Nie wystarczy po prostu spożywać wapń, trzeba jeszcze go przyswoić!
Przyswajalność jonów wapnia przez organizm ludzki w wielkiej mierze decyduje o stanie zdrowia danej osoby. Otóż, u osoby zdrowej komórki organizmu przyswajają wapń na poziomie do 30%.
Nie wystarczy po prostu spożywać wapń, trzeba jeszcze go przyswoić!
Przyswajalność jonów wapnia przez organizm ludzki w wielkiej mierze decyduje o stanie zdrowia danej osoby. Otóż, u osoby zdrowej komórki organizmu przyswajają wapń na poziomie do 30%.
Wapń jest mikroelementem “magicznym”. W toku przemian metabolicznych nasze komórki ciągle produkują energię, w wyniku czego powstają reszty kwasów organicznych i nieorganicznych. Są to produkty metlabolizmu komórkowego, które powinny być wydalone z organizmu.
Jony wapnia utrzymując pH krwi w środowisku lekko alkalicznym (na poziomie 7,O-7,-4) odgrywają zasadnicza rolę. Utrzymywanie organizmu w stanie lekko zasadowym jest najważniejszą biologiczną funkcją jonu wapniowego. Jeżeli pH krwi ma odczyn kwaśny (pH < 7,0), trudno jest przyswoić substancje odżywcze w ilościach, wystarczających dla pełnego utrzymania zdrowia. pH (ang. Polenlia Hydrogen, potencjalny wodór) określa stężenie jonów wodoru w surowicy krwi. Prawidłowe pH krwi waha się w granicach 7,35 - 7,45. Każde odchylenie od normy, szczególnie w stronę kwasową, powoduje obniżenie przyswajalności jonów wapnia przez komórki do poziomu 5· 7%. To wywołuje zaburzenia w pracy komórek organizmu: zostaje utrudnione wydalanie toksyn z komórek (zatrucie komórek toksynami) co powoduje powstawanie różnorodnych chorób.
Stan zdrowia znacznie poprawia się z chwilą przejścia organizmu ze stanu pH kwasowego do stanu alkalicznego. Jony wapnia sprawiają, że organizm ma odczyn alkaliczny, co zwiększa wchłanialność wapnia do krwi i tkanek. Jeśli pH krwi zwiększy się chociażby o 0.15%, to wychwyt wolnego tlenu zwiększa się aż o 65%!
Wapń jest magazynowany w szkielecie. Kiedy wapń jest dostarczany w wielkich ilościach z pożywieniem, nadmiar jego jest gromadzony w częściach końcowych kości w postaci kolczastych krysztalików (hydroxyapatytu). Zapasy te są wykorzystywane w okresach, kiedy gwałtownie zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na wapń, szczególnie podczas dojrzewania, podczas ciąży i karmienia piersią u kobiet, w czasie stresów, zmiany pogody itp. Kiedy zapasy te wyczerpują się, a nowe nie gromadzą się z powodu małej jego zawartości w pożywieniu, wtedy organizm pobiera wapń z samych kości i zębów. Skutki tego to osteoporoza, osteomalacja, łamliwość kości, choroby zębów. Wapń jest potrzebny nie tylko dla mocnych kości i zdrowych zębów, ten mikroelement odgrywa ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi, w prawidłowej czynności serca, w regulacji działania enzymów, między innymi insuliny; wapń w układzie nerwowym pełni funkcję substancji bodźcowej, aktywnie przenoszącej impulsy nerwowe. Niedobór tego pierwiastka powoduje stany lękowe, nadpobudliwość, zniechęcenie, nerwowość, w ciężkich stanach prowadzi do tężyczki i drgawek. Prawidłowa przemiana wapnia we krwi wpływa na pracę trzustki, wątroby i nerek. Zdaniem większości uczonych, spożywanie dostatecznej ilości wapnia w okresie dorastania i dojrzewania utrzymuje organizm w tym stanie przez długie lata. Żaden inny mikroelement nie spełnia w organizmie ludzkim tyle funkcji.
Według różnych źródeł, dawka dobowa wapnia w pożywieniu człowieka waha się od 800 do 1500 mg. W tym, dla kobiet w ciąży - 1000 mg, matek karmiących 1200 mg, dla dzieci l-5 lat - 800-900 mg, dla dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat - 1200-1500 mg, dla dorosłych - 800 mg, dla dorosłych w okresie przekwitania - 1500 mg na dobę. Należy pamiętać, że większa część wapnia zostaje wydalona z moczem - do 700 mg wapnia u dorosłych w ciągu doby.
Na podstawie wyżej przedstawionych danych można stwierdzić, że niedobór wapnia jest zjawiskiem powszechnie spotykanym u ludzi. Stąd konieczność stosowania w diecie biologicznie aktywnych dodatków. zawierających wapń, nie podlega dyskusji. Niestety, u większości firm, produkujących BAD-y, wapń występuje jako nierozpuszczalny węglan wapnia. co znacznie obniża skuteczność jego działania, ponieważ w takiej postaci wapń jest przyswajalny przez organizm w bardzo małych ilościach. Również, jak już było powiedziane, osoby w starszym wieku nie mogą przyswoić takiej ilości wapnia z pożywienia, jak osoby jak osoby młode. Uwalnianie jonów wapnia - proces o ogromnym, znaczeniu dla przenoszenia i biologicznego działania tej substancji - wymaga kwaśnego środowiska. Ale organizm człowieka w wieku 60 lat wytwarza tylko 25% ilości kwasu żołądkowego, wydzielanej w wieku lat 20. Możliwości uwalniania jonów wapnia z pokarmu są u osób po sześćdziesiątce znacznie mniejsze, w związku z fizjologicznym niedoborem witaminy D3 w tym wieku. Dotyczy to także osób ze schorzeniami przewodu pokarmowego, układu wydzielania wewnętrznego, gdy jest zaburzona przemiana wapnia w organizmie. Jest to kolejny argument, przemawiający na korzyść przyjmowania BAD-ów korporacji TIANSHI, które dostarczają wapń w postaci jonów, a więc są przyswajane prawie natychmiast, niezależnie od ilości kwasów żołądkowych.
Również sportowcy, którzy w czasie zawodów tracą dużo wapnia i pierwiastków śladowych wraz z polem, powinni dostarczyć organizmowi dużo wapnia i innych mikroelementów. Przyjmowanie preparatów TIANSHI z zawartością jonów wapnia gwarantuje uzupełnienie niedoboru wapnia, a co za tym idzie, pomaga w osiągnięciu wysokich rezultatów sportowych i w zachowaniu zdrowia. Dotyczy to również wszystkich, którzy w swojej pracy doświadczają dużego fizycznego i umysłowego obciążenia, W związku z powyższym, stosowanie biowapnia korporacji TIANSHI jest zalecane dla każdego człowieka.
(Materiał źródłowy: www.iris-tiens.pl)
czwartek, 12 maja 2011
Rola wapnia w organiźmie
Wapń zajmuje piąte miejsce pośród wszystkich pierwiastków wchodzących w skład naszego organizmu, jest go około 2,5 kg (99% w kościach i 1% w tkankach miękkich oraz krwi).
Wapń reguluje bardzo wiele procesów zachodzących w organizmie:
- reguluje krzepliwość krwi, zmniejsza kruchość naczyń, zwiększa ich przepuszczalność,
- zmniejsza reakcje alergiczne,
- niezbędne jest przy normalnej pracy mięśnia sercowego,
- kontroluje kurczenie i rozkurczanie mięśni,
- reguluje układ nerwowy, poprawiając przekazywanie impulsów nerwowych,
- wspomaga działanie wielu bardzo ważnych enzymów,
- dobrze działa na płodność i donoszenie ciąży,
- pomaga w wyprowadzeniu z organizmu metali ciężkich,
- jest podstawowym składnikiem kości, zębów i paznokci, wzmacnia włosy,
- zapobiega osteoporozie,
- obniża ciśnienie krwi,
- jest mocnym antyutleniaczem i antystreserem.
Niedobór wapnia objawia się następującymi symptomami:
- zaburzeniami w rozwoju dziecka (późne ząbkowanie i chodzenie, nadmierna potliwość, deformacje kości, wczesna próchnica, nadmierna płaczliwość w nocy.
- skrzywieniem kręgosłupa i kończyn dolnych,
- skłonnością do alergii i wysypek,
- złą krzepliwością krwi (częste krwotoki, siniaki),
- skurczami mięśni i padaczką,
- bezsennością, zawrotami głowy, osłabieniem pamięci, szybkim męczeniem się,
- bólami pleców, nóg, stawów oraz drętwieniem kończyn,
- osteoporozą i skłonnością do złamań,
- częstymi zaparciami.
Dzienne zapotrzebowanie na wapń to 800 – 1500 mg. Gdy dostajemy go mniej niż 500 mg zachodzi ryzyko wystąpienia osteoporozy.
Wapń jest pierwiastkiem bardzo aktywnym i nie występuje w formie jonizowanej, tylko w różnych związkach chemicznych, dlatego ciężko przyswaja się w organiźmie, poza tym napoje gazowane, kawa, cukry i węglowodany obniżają jego przyswajanie. Tylko 20-30% wapnia zawartego w żywności może być przyswojone przez organizm. Dostępne na rynku preparaty produkowane są z małży, więc z wapnia nieorganicznego, dlatego też są słabo przyswajane przez organizm.
Wapń jest pierwiastkiem bardzo aktywnym i nie występuje w formie jonizowanej, tylko w różnych związkach chemicznych, dlatego ciężko przyswaja się w organiźmie, poza tym napoje gazowane, kawa, cukry i węglowodany obniżają jego przyswajanie. Tylko 20-30% wapnia zawartego w żywności może być przyswojone przez organizm. Dostępne na rynku preparaty produkowane są z małży, więc z wapnia nieorganicznego, dlatego też są słabo przyswajane przez organizm.
Preparaty produkowane przez korporację TIANSHI zawierają wapń organiczny jonizowany, oparty na najnowszej technologii produkcji, metodą enzymatycznej obróbki składników, dzięki czemu przyswajalność wzrosła do 95%!!!
Sześć preparatów, zawierających wapń, wyprodukowanych przez TIANSHI, zostało nagrodzonych przez MIĘDZYNARODOWĄ ORGANIZACJĘ ZDROWIA złotymi medalami.
Stosowanie:
- osteoporoza,
- zła krzepliwość krwi
- profilaktyka w paradentozie i próchnicy,
- choroby układu krwionośnego (miażdżyca, nadciśnienie),
- choroby endokrynologiczne (cukrzyca, niedoczynność gruczołów przytarczycowych),
- zapalenie stawów i bóle mięśniowe (napadowe skurcze mięśni),
- złamania, urazy,
- choroby skóry i alergie,
- zawroty głowy, bezsenność, osłabienie pamięci,
- nadpobudliwość,
- ogólna słabość, senność,
- częste zaparcia.
Profilaktycznie zaleca się stosować wapń 2 razy do roku (lato, zima).
Klienci TIENS mogą kupować na indywidualne potrzeby różne rodzaje Biowapnia TIENS:
- BIOWAPŃ dla dorosłych (Nutrient Super Calcium Powder)
- BIOWAPŃ dla dzieci (Super Calcium Powder for Children)
- BIOWAPŃ dla diabetyków (Super Calcium Powder with metabolic facktors)
- BIOWAPŃ dla usprawnienia pracy mózgu (Super Calcium Capsules with Lecithin)
- BIOWAPŃ do ssania (Chewable Calcium Tablets with Multiflavor)
- BIOWAPŃ Gai-Bao (Calcium Treasure Tablets)
- BIOWAPŃ Gu-bao z soją (Bone Treasure Tablets).
(Materiał źródłowy: www.pl-tiens.com, autor: Jolanta Załucka)
Etykiety:
alergia,
Biowapń dla cukrzyków,
Biowapń dla dzieci,
Biowapń dla poprawy pracy mózgu,
Biowapń ogólny,
ciąża,
Gai Bao,
nadciśnienie tętnicze,
osteoporoza,
wapń organiczny,
zawroty głowy
Subskrybuj:
Posty (Atom)